İstinye İkinci El Saat Alan Yerler

İstinye ve Çevresinde Satmaya Karar Verdiğiniz Bütün Orjinal ve Markalı Kol Saatlerinizi Değerinde & Nakit Olarak Almaktayız. Sizde Satmak İstediğiniz Bütün Sertifikalı ve Sertifikasız Saatler İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

İstinye ikinci el saat alan yerler  başlığı altında bakıldığında İstinye Sarıyer ilçesine bağlı olan bir semttir diyebiliriz. İstinye oldukça eski yani Bizans dönemine kadar dayanan ve bu dönemdeki adı stenia olan bir semttir. Kuzeyinde , güneyinde bir çok ünlü semt bulunmaktadır. Semtte boğaz ve boğazın büyük koylarından biri olan İstinye koyu görülebilmektedir.

Bu ilçede denizcilik meşhurdur ve semtte de İstinye tersanesi bulunmaktadır ancak 1990 yılında kaldırılan bu tersane İstinye‘nin İstanbul boğazı Rumeli yakasında yer alan bir sahil semti olarak kalmıştır. İstinye‘de saat ticareti çok eskilere dayanmaktadır ve eskiden tersane de çalışmakta olan gemici ve denizciler saatlerini satarlar ve alırlardı.. Eskiden köstekli saat üreticiliğini yapan ve şu anda oldukça kaliteli ve orijinal saat alım satımı yapan bir çok firma bu semtte yer alarak hizmete devam etmektedirler.

Bu firmaları bilen ve daimi müşterisi olan bir çok kişi bulunmaktadır bu kişiler genellikle köklü bir iş kariyeri ve düzenli bir hayatı olan kimselerdir ve daha çok altın ve gümüş saatler tercih edilmektedir. Bu saatler arasında özel üretim antika saatler bulunmaktadır ancak firma vitrinine koymuş olduğu bu saatlerin satılık olmadığını açıklayarak bir çok antika saat sevenlerin mutsuz olmalarına neden olmuşlardır ancak bir sevindirici haber ise onlara benzer saat ürettiklerini söylemiş olmalarıdır.

Etiketler:

Yorum Yaz